ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом від 02 лютого 2023 року №10-Г

«Про затвердження Інструкції

про порядок дій учасників освітнього процесу

під час сигналу «Повітряна тривога»

(зі змінами, внесеним наказом №106 від 20.12.2023 )

ІНСТРУКЦІЯ

про порядок дій учасників освітнього процесу

Купчинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Купчинецької сільської ради Тернопільської області

під час сигналу «Повітряна тривога»

Передумови використання захисної споруди

1. Купчинецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Купчинецької сільської ради Тернопільської області здійснює освітній процес. Наявна захисна споруда, вимоги до якої визначені в Кодексі ЦЗ, ПКМУ від 10.03.2017 року № 138, наказу МВС від 09.07.2018 року № 579 та рішенням комісії від 27.01.2023 визнана такою, що придатна до використання за призначенням в особливий період та обладнана всім необхідним, а саме:

1. Розрахункова кількість учасників освітнього процесу не перевищує можливості використання даної захисної споруди. (Навчальний процес здійснюється в змішаному форматі)

2. Інструкція про порядок дій працівників на випадок «повітряної тривоги» та надзвичайної ситуації через воєнні дії доведена до всіх працівників під підпис та проведено відпрацювання дій з персоналом та здобувачами освіти.

3. Всі учасники освітнього процесу заздалегідь треновані та досконало знають свої дії за сигналами тривоги і під час заповнення захисної споруди (визначені маршрут та напрямок руху, своє місце в захисній споруді, виконувати команди старшого. Чітко визначене місце для кожного класу визначається під час тренувальних навчань і не змінюється .

4. Евакуація здійснюється відповідно Плану евакуації за розробленим маршрутом.

5. Маршрут доведений до відома всіх учасників освітнього процесу.

6. Інформація про укриття розміщена на видному місці в коридорі.

7. Захисна споруда облаштована всім необхідним: учасники навчального процесу забезпечені місцями для сидіння з розрахунку 0,6 м.кв на особу, питною водою (2 л на особу), одноразовим посудом, туалетами, засобами аварійного живлення, медичними аптечками, найпростішими індивідуальними засобами захисту.

8. Кожен учень молодших класів повинен мати при собі записку (в кишені або нашивку на одязі) з інформацією (ПІП, домашня адреса, вік, ПІП батьків, контактні телефони).

9. Всі педагогічні, технічні закладу заздалегідь закріплені за кожним класом.

10. Призначені відповідальні за евакуаційні заходи:

Відповідальною особою за оповіщення є заступник директора з навчально-виховної роботи.

Відповідальною особою за евакуацію є педагог-організатор.

Усі працівники школи повинні вжити необхідних заходів щодо зберігання матеріальних цінностей при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій. Заходи із захисту від надзвичайних ситуацій або з ліквідації їхніх наслідків повинні враховувати необхідність попередження або зменшення можливих збитків закладу освіти.

Відповідальною особою за збереження майна є завгосп.

АЛГОРИТМ ДІЙ
учасників освітнього процесу за сигналами оповіщення цивільного захисту «Увага всім», «Повітряна тривога»

І. Дії відповідальних осіб та технічних працівників навчального закладу.

1.1. Відповідальна особа вмикає систему оповіщення закладу та дає 5 коротких шкільних дзвінків.

1.2. Вчитель (вчителі-предметники, які знаходяться з класом) сповіщає учнів про загрозу та організовує пересування учнів двома колонами до найпростішого укриття навчального закладу. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.

Під час повітряної тривоги педагоги здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування учнів в укритті.

1.3. Відповідальні особи після оголошення сигналу оповіщення перевіряють всі приміщення та територію навчального закладу на відсутність учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямують до укриття.

1.4.Вентиляційні установки та кондиціонери терміново виключаються, закриваються вікна, двері, кватирки, приміщення герметизуються. Вихід із будівлі й вхід до неї припиняється до особливого розпорядження адміністрації.

Відповідальний за герметизацію приміщення школи чергові прибиральниці Вольська Г.Я., Зацна М.І., Чамбул Л.П.

1.5. При загрозі або виникненні катастрофічних стихійних лих працівники школи за розпорядженням адміністрації повинні зупинити діяльність, виконати необхідні протипожежні заходи, відключити від електромережі електрообладнання.

Відповідальний за відключення електрообладнання завгосп Василак М.Є.

1.6. Кухонні працівники відключають електроплити і проходять в укриття.

1.7. Працівники школи самостійно спускаються в укриття.

1.8. У разі відключення електроенергії, відповідальні особи (завгосп, робітник із обслуговування приміщень) підключають засіб безперебійного живлення (генератор).

1.9. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.

Далі уроки продовжуються за розкладом.

ІІ. Дії вчителів під час оголошення сигналу оповіщення цивільного захисту «Увага всім», «Повітряна тривога».

1. Під час евакуації та укриття в захисних приміщеннях учнів школи супроводжують вчителі. Процес евакуації координується відповідальними за ходом евакуації на поверхах особами.

2. Після евакуації у визначені для класів захисні приміщення класний керівник повідомляє батьків, що учні перебувають в укритті.

3. Педагогічний працівник (класний керівник, вчитель-предметник) нагадує дітям про головну мету та правила евакуації: не говорити, не бігти, не штовхатися, не повертатися.

4. Почувши сигнал тривоги, учні у супроводі вчителя, який йде позаду всього класу та бере з собою класний журнал, свої особисті речі, очолює групу дітей і визначеним маршрутом згідно схеми евакуації організовано пересуваються до виходів, рухаються разом з ними в захисну споруду.

5. У випадку оголошення сигналу оповіщення цивільного захисту «Увага всім», «Повітряна тривога» до початку уроків:

5.1. Супровід учнів в захисні приміщення забезпечує черговий адміністратор, черговий техпрацівник та, за можливості, учитель, який має перший урок у даному класі.

5.2. Вчитель, який знаходиться з учнями в захисному приміщенні, проводить облік дітей, постійно перебуває з учнями в укритті та здійснює заходи, щодо заспокоєння дітей. Класний керівник за можливості перебуває у визначеному для укриття класу місці.

5.3. Відповідальні за ходом евакуації або черговий адміністратор, на кожному поверсі перевіряють навчальні приміщення на наявність учнів та сходять після перевірки в укриття.

6. У випадку оголошення сигналу оповіщення цивільного захисту «Увага всім», «Повітряна тривога» під час уроків:

6.1. Супровід учнів в захисні приміщення, визначені для класів, забезпечує вчитель, який проводить урок в класі.

6.2. Вчитель, який проводить урок в класі, проводить облік дітей, постійно перебуває в захисному приміщенні з учнями, яких евакуював та здійснює заходи, щодо заспокоєння дітей. Класний керівник за можливості долучається до визначеного для класу захисного приміщення.

6.3. Відповідальні за евакуацію на кожному поверсі перевіряють навчальні приміщення на наявність учнів та сходять після перевірки в укриття до захисних приміщень.

7. У випадку оголошення сигналу оповіщення цивільного захисту «Увага всім», «Повітряна тривога» під час перерв.

7.1. Учні школи, які знаходяться в коридорах, навчальних приміщеннях, або на шкільному подвір’ї повинні рухатися до захисних приміщень самостійно, або під наглядом вчителів.

7.2. Вчитель, який має наступний урок в класі, або за можливості класний керівник, проводить облік дітей в захисному приміщенні та здійснює заходи, щодо їх заспокоєння.

7.3. Відповідальні за евакуацію на кожному поверсі перевіряють навчальні приміщення на наявність учнів та сходять після перевірки в укриття.

8. У випадку оголошення сигналу оповіщення цивільного захисту «Увага всім», «Повітряна тривога», коли, згідно з розкладом, уроки завершені.

8.1. Супровід учнів, які ще перебувають у приміщенні школи, в захисні приміщення забезпечує черговий адміністратор.

8.2. Черговий адміністратор проводить облік дітей в захисних приміщеннях та здійснює заходи, щодо їх заспокоєння.

8.3. Відповідальні за евакуацію на кожному поверсі перевіряють навчальні приміщення на наявність учнів та сходять після перевірки в укриття.

9. В разі наполегливої вимоги батьків (осіб, що їх заміняють) по пред’явленню документа та особистої заяви, що посвідчує особу, педагог може відпустити дитину під особисту відповідальність батька або матері не раніше, ніж через 30 хв після оголошення сигналу «Повітряна тривога!».

ІІІ. Дії учнів та батьків під час оголошення сигналу оповіщення цивільного захисту «Увага всім», «Повітряна тривога».

Під час уроку

o Учні виконують вказівки вчителя чи відповідальної особи: беруть із собою торбинки безпеки та організовано виходять з кабінету.

o Рухаються двома колонами за покажчиками напрямку руху до укриття та пропускають клас молодших учнів.

o В укритті зберігають спокій, дотримуються правила тиші.

o Про будь-які свої проблеми (фізичні, психологічні та соціальні) повідомляють учителя або працівника, які знаходяться поряд.

Під час перерви

o Учні, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до укриття та зайняти своє місце.

На шляху до школи чи дому

o Разом із батьками обирають безпечний шлях до школи та у зворотному напрямку й укриття, яке дитина зможе використовувати в разі сигналу повітряної тривоги, якщо не встигає дійти до школи чи дому.

o Учні мають рухатися тільки обраним маршрутом. Не зупинятися та не звертати зі шляху, визначеного батьками.

o У цей час не можна залишатися без необхідності на вулиці. Учень має якомога менше часу проводити поза стінами школи чи дому.

o Школяр обов’язково повідомляє батьків та класного керівника про своє місцеперебування.

o Під час сигналу тривоги учневі не можна залишатися біля входу в укриття, треба зайти в середину.

o Учні мають знати, що по дорозі не можна торкатися невідомих або підозрілих предметів — це може бути небезпечно для життя.

3. Для батьків

1. Перед виходом дитини з дому ви зобов’язані перевірити відсутність сигналу повітряної тривоги у Тернопільській області і тільки тоді відправити її до школи.

2. Під час навчального процесу за сигналом «повітряна тривога» діти прямують до укриття, де є все необхідне для їхньої безпеки та комфортного перебування.

3. Один з батьків (осіб, що їх заміняють) може особисто відпустити дитину під свою відповідальність, написавши заяву, але не раніше, ніж через 30 хв після оголошення сигналу «Повітряна тривога!».

4. Підтримуйте атмосферу взаємоповаги: не турбуйте вчителів без нагальної потреби, адже під час повітряної тривоги вони першочергово дбають про дітей.

5. Пам’ятайте, що закінчення повітряної тривоги у школі синхронне з повідомленнями від держави, тож діти весь час мають перебувати в укритті.

Якщо під час сигналу тривоги ви перебуваєте на території школи, дотримуйтеся загальних правил евакуації, адміністрація спрямує вас до укриття.

Кiлькiсть переглядiв: 26

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.